‎کلاهبرداری ۱۲ میلیارد تومانی از طریق تشكيل صندوق خانگی و ثبت ۱۷۰ شکایت کیفری

‎کلاهبرداری ۱۲ میلیارد تومانی از طریق تشكيل صندوق خانگی و ثبت ۱۷۰ شکایت کیفری

عباس پوریانی رئیس کل محاکم تهران در حاشیه بازدید از مجتمع قضایی شهید محلاتی با اشاره به یکی از پرونده‎های مطروحه در این مجتمع اظهار کرد: پرونده‏ای تحت عنوان کلاهبرداری۱۲  میلیاردی توسط يك زن در این مجتمع در حال رسیدگی بوده که پس از انجام تحقیقات در نهایت کیفرخواست صادر شد.

وی در تشریح جزئیات این پرونده گفت : زن کلاهبردار با راه اندازی صندوق وام خانگی و پس از جلب اعتماد عمومی به بهانه اعطای وام و سود بالای ۳۰ درصد، ‌سپرده گذاری مردم را به ارزش ۱۲ میلیارد تومان جمع آوری کرده و سپس متواری شده بود که دستگبر شد.

پوریانی تصریح کرد: از آنجاییکه متهم به شکل غیرقانونی سپرده‌های مردم را اخذ و از این طریق کلاهبرداری کرده بود، پرونده قضایی در دادسرا تشکیل و در نهایت کیفرخواست تحت عنوان کلاهبرداری صادر شد.

رئیس کل محاکم تهران از ثبت ۱۷۰ شکایت کیفری در این پرونده خبر داد و گفت: پس از ارسال پرونده به دادگاه، قاضی شعبه ۱۱۳۲ مجتمع قضایی شهید محلاتی با تغيير عنوان مجرمانه  متهمه را به اتهام تحصیل مال نامشروع محکوم به رد مال و حبس نموده و در نهایت این رای در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

پوریانی ضمن هشدار به مردم اظهار کرد:  این افراد در ابتدا به منظور جذب مشتری و کسب اعتماد مردم سودهای غیرمتعارف پرداخت می‌كردند اما پس از اینکه میزان سپرده‎ها زیاد شد اقدام به سوء استفاده و تصاحب پولهای مردم می‎کنند.

وی تصریح کرد: مردم به این موارد توجه ویژه کنند و در قبال پیشنهادات این چنینی بدون بررسی اقدامی انجام ندهند.

رئیس کل محاکم تهران در پایان گفت: پرونده‎های متعددی در این زمینه در مراجع قضایی تشکیل شده این درحالی است که افزایش آگاهی مردم می‎تواند نه تنها از متضرر شدن آنها و منافعشان، بلکه از تشکیل پرونده نیز جلوگیری کند.

اشتراک گذاری پست