Warning: Undefined property: stdClass::$secret_key in /home/zaeemeda/public_html/wp-content/plugins/mailster/classes/mailster.class.php on line 2954
لغو مرخصی مجرمان سابقه دار تا پایان تعطیلات نوروز و توصیه پلیس درباره خرید و سفرهای نوروزی - موسسه حقوقی زعیم عدالت

لغو مرخصی مجرمان سابقه دار تا پایان تعطیلات نوروز و توصیه پلیس درباره خرید و سفرهای نوروزی

لغو مرخصی مجرمان سابقه دار تا پایان تعطیلات نوروز و توصیه پلیس درباره خرید و سفرهای نوروزی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از لغو مرخصی مجرمان سابقه دار از اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی خبرداد و گفت: این متهمان توسط ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری در سراسر کشور ضمن شناسایی و کنترل، فعالیت های آنها رصد و تحت نظارت پلیس هستند.

سرهنگ محمدرضا اکبری در این باره، اظهار داشت: طبق دستورالعمل ها و بخشنامه های ابلاغی به استانهای سراسر کشور، یکی از برنامه های مهم ما در پایان سال در حوزه جعل و کلاهبرداری، کنترل مجرمان است.

وی با اشاره به توافقات انجام شده با قوه قضائیه به منظور ایجاد امنیت برای شهروندان در ایام اسفند و نوروز در خصوص لغو مرخصی به مجرمان حرفه ای خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ۸۵% از مجرمان سابقه دار یا رها شده از زندان مرتکب جعل و کلاهبرداری شده اند، ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری در سراسر کشور ضمن شناسایی و رصد مجرمان آنها را به صورت محسوس و غیر محسوس تحت نظارت قرار می دهند.

سرهنگ اکبری گفت: به دلیل خریدهای نوروزی در اسفند ماه تبادل پول، اسکناس، تراول چک و ارز بسیار فراوان صورت می گیرد بنابراین به دلیل تراکم زیاد مشتری و خریدار، دقت لازم کاهش می یابد. افراد سودجو نیز با سوءاستفاده از این شرایط در مراکز تجاری، اقتصادی و فروشگاه ها مبادرت به ارائه اسکناس های جعلی هنگام خرید و فروش  می کنند.

معاون جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، درباره خرید و فروش و تبادل اسکناس هایی که از مشتری و یا مشتری از مغازه داران دریافت می کند، توصیه کرد: شهروندان با شناسایی پارامترهای امنیتی، مراقبت کافی داشته باشند.

سرهنگ اکبری گفت: جلساتی با ستاد پیشگیری و مقابله با جعل وزارت کشور و بانک مرکزی برگزار و در این رابطه موضوعاتی مطرح شد که امیدواریم پیگیری های مربوطه انجام شود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا به سفرهای نوروزی شهروندان و استفاده از تورهای مسافرتی اشاره کرد و گفت: ممکن است افرادی در فضای مجازی و یا سایر روشها اقدام به تبلیغ برای انجام مسافرت های ارزان کرده و حتی وجوهی را نیز دریافت کنند؛ شهروندان باید توجه داشته باشند که این گونه تبلیغات در اغلب موارد کلاهبرداری و حتی ارسال بلیت نیز در پاره ای موارد جعلی بوده است.

وی تصریح کرد: افرادی که برای مسافرت از شرکت های هواپیمایی و خدمات مسافرتی استفاده می کنند نباید به هر شرکتی اطمینان کنند. شهروندان برای انجام مسافرت به خارج از کشور به مراکز و آژانس های مسافرتی رسمی که دارای مجوز هستند، مراجعه و از پرداخت هرگونه وجه، تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات گسترده و فریبنده ادعای اجرای تور با هزینه های پایین را دارند، خودداری کنند.

براساس گزارش وبدا، سرهنگ اکبری به شهروندان توصیه کرد: برای اخذ ویزا شخصاً با ارائه گذرنامه به سفارت خانه ها مراجعه و یا از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام کنند و از تحویل مدارک به افراد ناشناس یا شرکت ها و آژانس های غیر معتبر پرهیز نمایند.

اشتراک گذاری پست