جزئیات سرقت خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

جزئیات سرقت خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

 سردار حسین ساجدی‌نیا در تشریح جزئیات دستگیری سارقان خودروی حمل پول بانک پاسارگاد که شب گذشته در چند نقطه کشور به صورت همزمان دستگیر شدند، اظهار داشت: صبح پنج‌شنبه گذشته سرقتی در بزرگراه حقانی اتفاق افتاد که ۴ سارق با ایجاد راه‌بندان در مسیر خودروی حمل پول، این خودرو را به سرقت بردند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: با توجه به حساسیت موضوع بررسی این سرقت به سرعت در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و با توجه به اینکه سارقان سعی کرده بودند به صورت کاملا زیرکانه عمل کنند و هیچ دوربین شهری تصویری از سرقت‌شان را ثبت نکند، همکاران ما موفق شدند شامگاه همان روز ۲ نفر اصلی این باند را شناسایی کنند.
وی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی ماموران پلیس برای کشف این پرونده و دستگیری سارقان گفت: در بررسی‌های تکمیلی برای ما مسجل شد که ۶ نفر در این سرقت دست داشتند که ۲ نفر عامل اصلی آن از کارمندان حراست بانک پاسارگاد بودند و ۴ نفر دیگر عملیات سرقت را انجام داده بودند. حتی در بررسی‌های ما مشخص شد که این ۴ سارق طی قرار از قبل گذاشته خود به سرعت بعد از وقوع سرقت به ۴ استان مرکز کشور، شمال، شمال شرق و غرب کشور گریختند تا شناسایی و دستگیری آن‌ها مقدور نباشد.
سردار ساجدی‌نیا اضافه کرد: همچنین در تحقیقات پلیسی به عمل آمده مطلع شدیم که این سارقان با توجه به اینکه از تردد خودروهای تردد حمل پول بانک پاسارگاد در روز پنجشنبه که مجهز به نگهبان مسلح نبودند خبر داشتند، قرار بود پنج‌شنبه این هفته سرقت دیگری را در شهر تهران انجام دهند که با توجه به این امر و تکمیل شناسایی تمامی سارقان، این افراد شب گذشته در عملیاتی منسجم و هماهنگ در غرب تهران، گیلان و شمال شرق کشور دستگیر شدند.
وی خاطرنشان کرد: ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند ۵۵۰ میلیون تومان پولهای به سرقت رفته را که هنوز خرج نشده بود کشف و ضبط کنند و مابقی پول‌هایی که خرج شده بود نیز در حساب‌های بانکی و اموال خریده شده شناسایی شد.
سردار ساجدی‌نیا با تقدیر از عملکرد ماموران پلیس آگاهی تهران در اقدامات شبانه روزی‌شان به منظور دستگیری اعضای این باند در پاسخ به این سوال که آیا خانمی با این باند همکاری داشته است، گفت: شب گذشته در درگیری ماموران برای دستگیری یکی از این اعضای این باند یک خانم که همسر وی بود شناسایی شد که البته بعید به نظر می‌رسد همکاری در این سرقت داشته باشد اما مرجع قضایی مسئولیت تصمیم‌گیری در این خصوص را عهده‌دار است. همچنین در عملیات شب گذشته دستگیری اعضای این باند ۲ نفر از این سارقان مجروح شدند و در حال حاضر تحت درمان قرار دارند.
وی در پایان تصریح کرد: تمام خودروهای حمل پول حتما باید مجهز به نیروی مسلح باشند و این افراد با اطلاع از عدم  وجود نیروی مسلح در این خودرو حتی پیش از انجام سرقت‌شان دوربین‌های داخل خودرو را نیز قطع کرده بودند.
گفتنی است؛ ۴ عامل اصلی این سرقت سابقه زورگیری و سرقت داشتند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری پست