برخورد جدی دستگاه قضایی با متخلفین چهارشنبه آخر سال/پرونده عاملان تا پایان تعطیلات مفتوح است

برخورد جدی دستگاه قضایی با متخلفین چهارشنبه آخر سال/پرونده عاملان تا پایان تعطیلات مفتوح است

حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه متخلفین چهارشنبه آخر سال مورد برخورد جدی و قانونی قرار می‌گیرند، گفت: واحدهای صنفی و مغازه هایی که متصدیان این واحدها به نگهداری و توزیع مواد منفجره و محترقه غیرمجاز مبادرت کنند، تعطیل و پرونده عاملین و مرتکبین، قطعاً تا پایان تعطیلات عید نوروز مفتوح خواهد بود.

حجت الاسلام اسد الله جعفری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران اظهارکرد: متخلفین چهارشنبه آخر سال مورد برخورد جدی و قانونی قرار می‌گیرند.
وی گفت: متاسفانه همه ساله در آستانه عید نوروز و چهارشنبه آخر سال بعضی از افراد به بهانه برگزاری مراسم شادمانی، مبادرت به انجام بعضی اعمال و افعال ناهنجار و مجرمانه می‌کنند و با استفاده از مواد محترقه و منفجره موجبات مزاحمت، سلب آسایش و امنیت شهروندان را فراهم می کنند و تاسف بیشتر برای این عده از افراد این است که با این اعمال خود ضررهای جبران ناپذیر مادی و معنوی به شهروندان وارد نموده و به حقوق مردم تعرض می کنند.
وی تصریح کرد: قطعاً با افرادی که به هشدارها و تذکرات در این خصوص توجه نکنند با حساسیت،  برابر قوانین و مقررات برخورد می شود.
حجت الاسلام جعفری با اشاره به این که امسال نیز همچون سالهای گذشته هماهنگی های بسیار خوبی با  نیروی انتظامی انجام شده است، تاکید کرد: به دادستان های شهرستان های تابعه اعلام کرده ایم با جدیت و قاطعیت با همکاری فرماندهان انتظامی، معاونت  اطلاعات سپاه و در صورت لزوم دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی استان، کسانی را که مبادرت به تهیه و توزیع مواد محترقه و منفجره غیرمجاز و غیر استاندارد می کنند، شناسایی کرده و در اسرع وقت و هر ساعتی از شبانه روز گزارشی به آنها رسید بلافاصله دستور قضایی را برای ضبط این اموال و دستگیری عوامل آن صادر کنند.
وی افزود: البته طی چند روز گذشته هم گزارش هایی در این خصوص داشته ایم که اقدامات فوری و قاطع در این خصوص انجام شده است.
حجت الاسلام جعفری با بیان این که  اجازه سودجویی و منفعت طلبی به افرادی که اسباب سلب آسایش و امنیت و آرامش مردم را فراهم کنند و بخواهند با ایجاد ناامنی برای مردم ضررهای غیرقابل جبرانی را وارد کنند نخواهیم داد، توضیح داد: در این رابطه در سطح شهرستان ها و روستاها، وسایل نقلیه، از جمله خودرو و موتور سیکلت در صورتی که حمل و توزیع مواد محترقه فوق الذکر نسبت به آنها احراز شود، بلافاصله توقیف و به پارکینگ منتقل خواهند شد.
وی با اشاره به واحدهای صنفی و مغازه هایی که مسئولین و متصدیان این واحدها به نگهداری و توزیع مواد منفجره مبادرت می کنند، خاطرنشان کرد: به اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی هم ابلاغ شده که ضمن برخورد با متصدی واحد مربوطه، آن واحد نیز بلافاصله تعطیل شود.
حجت الاسلام جعفری خاطرنشان کرد: وسایل نقلیه،  واحدهای صنفی و حتی افرادی که به عنوان عاملین و مرتکبین این موضوع هستند قطعاً تا پایان تعطیلات عید ۹۶، پرونده آنها بسته نخواهد شد، خودروها در توقیف می مانند، واحدهای صنفی همچنان پلمب خواهد ماند و این افراد با قرار های مناسب قانونی تحت تعقیب کیفری قرار خواهند گرفت.
منبع: خبرگزاری میزان

اشتراک گذاری پست